• Fri levering ved køb over 999 ,-
  • Hent i klinikken eller få leveret til døren
  • Køb gavekort
  • Professionel vejledning
  • Fri levering ved køb over 999,-
  • Hent i klinikken eller få leveret til døren

ByAmina-Aleema Ørering

Aleema Ørering er håndlavede i ægte sølv (s925) belagt med 18 karat guld og dekoreret med ægte ferskvandsperler. Disse øreringe sælges som single (1 stk) og er perfekte til at skabe et asymmetrisk look sammen med “Adla” og “Azuka“.

Navnet “Aleema” betyder “klog” på arabisk, hvilket tilføjer en dybere betydning til smykket. Som med alle ByAmina smykker doneres 10% af overskuddet til velgørenhed i Afrika.

Bær Aleema Øreringe for at udstråle både skønhed og visdom.

169,00 kr.

Aleema Ørering er håndlavede i ægte sølv (s925) belagt med 18 karat guld og dekoreret med ægte ferskvandsperler. Disse øreringe sælges som single (1 stk) og er perfekte til at skabe et asymmetrisk look sammen med “Adla” og “Azuka“. Navnet “Aleema” betyder “klog” på arabisk, hvilket tilføjer en dybere betydning til smykket. Som med alle ByAmina smykker doneres 10% af overskuddet til velgørenhed i Afrika. Bær Aleema Øreringe for at udstråle både skønhed og visdom.
Aleema Ørering er håndlavede i ægte sølv (s925) belagt med 18 karat guld og dekoreret med ægte ferskvandsperler. Disse øreringe sælges som single (1 stk) og er perfekte til at skabe et asymmetrisk look sammen med “Adla” og “Azuka“. Navnet “Aleema” betyder “klog” på arabisk, hvilket tilføjer en dybere betydning til smykket. Som med alle ByAmina smykker doneres 10% af overskuddet til velgørenhed i Afrika. Bær Aleema Øreringe for at udstråle både skønhed og visdom. se flere smykker fra ByAmina her https://stinaenger.dk/vare/byamina-asali-oereringe/
Scroll to Top